- Komerční sdělení-podnikatel

Jak založit živnost

Založení živnosti je otázkou jednoho, maximálně dvou dní. Stačí...

Šroubové kompresory: Moderní technologie pro lepší výkon a úsporu nákladů

Šroubové kompresory mají perfektní využití zejména v profesionálním průmyslu. Nabízí...

Krvavá magie

Krvavá magie vyvolává nejrůznější gotické představy. Už samotné slovo...

Tyrkysová firma vám dá při práci veškerou svobodu, kterou chcete.

Představte si, že nemáte stanovenou pracovní dobu. Že pracujete,...

Překvapení na začátek prázdnin

Znáte to. Občas se z rodinného výletu začne postupně...

Silnice do USA bez testu či nová daň při odletu z Maďarska

Devět důležitých zpráv ze světa cestování, které vám za posledních sedm dní mohly uniknout.
Do Ameriky cestujeme již bez testu. Od 12. června není povinné prokázat se při příchodu do USA negativním testem na koronavirus. Povinnost testu odpadává zatím na 90 dní, následně se vyhodnotí epidemiologická situace. Více o podmínkách vstupu do USA naleznete v článku z dílny cestovatelského magazínu #pelipecky.

Maďarsko zavedlo novou daň, ovlivní i letecké společnosti. Novou daň maďarská vláda zavedla 4. června a týká se všech letenek s odletem od 1. července, a to i těch, které si cestující zakoupili ještě před 4. červnem. Jde o mimořádnou daň, kterou tamní vláda uvalila na firmy s „mimořádným ziskem“, mezi nimi i letecké společnosti. Speciální daně budou muset být oficiálně odvedeny po mimořádném zisku v letošním roce a v roce 2023. Letecké společnosti musí podle prohlášení platit daň za všechny cestující odlétající z Maďarska.

V případě letecké společnosti Ryanair se nová daň započítá do ceny letenek. Pohybovat se má od 10 € (v případě letů v rámci Evropy) až do 25 € (v případě letů mimo Evropu). Určenou částku musí doplatit i cestující, kteří si letenky zakoupili před 4. červnem. Ryanair dodává, že cestující, kteří si nepřejí akceptovat tuto daň, mohou zrušit svoji rezervaci a v takovém případě jim bude vrácena plná částka. Rezervaci lze zrušit nejpozději do 16. června 2022.

Londýn otevřel novou linku metra. Od 24. května otevřel Londýn linku s názvem Elizabeth Line, která má zvýšit kapacitu přepravy železnicemi v centrálním Londýně až o deset procent, což je největší skok za posledních 70 let. Fialová trasa měří přes sto kilometrů a sestává ze 41 stanic, spojuje východní a západní část Londýna.

Indonésie se chystá zavést nomádská víza platná na pět let. Po zrušení přísných vstupních opatření jde o další krok v propagaci Indonésie jako destinace ideální pro dlouhodobé cestování. Nová víza žadatelům umožní ponechat si svůj příjem bez placení daní. Podmínkou je, aby společnost, pro kterou žadatel pracuje, nesídlila v Indonésii.

Rakousko má nejčistší vodu ke koupání v Evropě. Tento titul byl Rakousku udělen na základě nové studie organizace European Environment Agency. Podle studie téměř 98 procent „koupacích vod“ v Rakousku, tedy těch, kde lidé pravidelně plavou, získalo excelentní hodnocení. Na Slovensku dosahuje výborné kvality vody 50 procent koupacích vodních ploch, v důsledku čehož skončilo v žebříčku na předposledním místě.

Barcelona začne vybírat daň od cestujících na výletních lodích. Turisté na výletních lodích směřujících do Barcelony budou brzy muset zaplatit další poplatek, který bude zaveden s cílem pomoci omezit znečištění ve španělském přístavním městě. Přesnější informace týkající se nové daně se zveřejní v následujících týdnech. V současnosti jsou cestující povinen zaplatit tři eura za pobyt delší než 12 hodin a jedno euro za pobyt kratší než 12 hodin. Tyto příplatky jsou zahrnuty v ceně rezervace plaveb nebo hotelů.

Berlín a Paříž brzy spojí vlak. Cestování vysokorychlostními vlaky v Evropě se rozšiřuje o přímé spojení mezi Paříží a Berlínem, cesta mezi dvěma metropolemi potrvá sedm hodin. Nová trasa má odstartovat v prosinci 2023, vlaky by měly jezdit denně.

Aerolinky KLM zavádějí novou prémiovou ekonomickou třídu. Nizozemský dopravce nedávno oznámil, že pro své pasažéry připravil novinku – premium comfort class. Otevřít ji mají v červenci letošního roku. První ji okusí cestující z USA. Nová prémiová třída KLM by měla poskytnout více služeb, prostoru a luxusu. Tato třída bude mít vlastní kabinu a nový typ sedadel. Nasazena by měla být do celé flotily letecké společnosti během několika měsíců. Více o prémiové ekonomické třídě KLM naleznete v článku z dílny cestovatelského magazínu #pelipecky.

Uzbekistán zrušil vstupní podmínky. Uzbecké ministerstvo rozhodlo o zrušení všech dosud platných vstupních nařízení souvisejících s pandemií koronaviru už v úterý. V platnost vstoupilo od 10. června 2022, občané Uzbekistánu a zahraniční turisté mohou do země přicestovat zcela bez omezení.

- Komerční sdělení-udalosti