- Komerční sdělení-podnikatel

Jak založit živnost

Založení živnosti je otázkou jednoho, maximálně dvou dní. Stačí...

Šroubové kompresory: Moderní technologie pro lepší výkon a úsporu nákladů

Šroubové kompresory mají perfektní využití zejména v profesionálním průmyslu. Nabízí...

Krvavá magie

Krvavá magie vyvolává nejrůznější gotické představy. Už samotné slovo...

Tyrkysová firma vám dá při práci veškerou svobodu, kterou chcete.

Představte si, že nemáte stanovenou pracovní dobu. Že pracujete,...

Překvapení na začátek prázdnin

Znáte to. Občas se z rodinného výletu začne postupně...

Šroubové kompresory: Moderní technologie pro lepší výkon a úsporu nákladů

Šroubové kompresory mají perfektní využití zejména v profesionálním průmyslu. Nabízí totiž velký výkon, spolehlivost a dlouhou životnost. Kromě toho mají i řadu dalších benefitů, díky kterým jde o oblíbenou volbu.

Princip šroubů

Jak již samotný název napovídá, šroubové kompresory využívají princip odvalujících se šroubů. Při jejich otáčení se prostor mezi šroubovicemi zmenšuje, čímž dochází ke stlačení vzduchu a následně vhánění do vzdušníku. Dostupné jsou stroje s různým výkonem a v různém provedení – olejové či bezolejové. Při výběru je třeba zvážit všechny faktory, abyste vybrali optimální řešení. Může proto být vhodné poradit se při nákupu s odborníky.

Hlavní výhody

Kromě již zmíněného nabídne šroubový kompresor i další benefity. Jedním z nich je nižší hlučnost. Neobsahuje totiž píst a tolik pohyblivých dílů, chod je tak celkově tišší bez rázů a vibrací. Tento kompresor je vhodný pro odvětví, kde je potřebné velké množství stlačeného vzduchu, poskytuje totiž vysoký výkon a vysokou kapacitu. Kromě toho je ve srovnání s jinými typy kompresorů účinnější – kubík vzduchu dokáže vyrobit levněji.

Výběr vhodné varianty

Při výběru je třeba se rozhodnout, zda zvolíte olejový či bezolejový stroj. Rozšířenější je ten olejový, nicméně máte možnost volby. Šroubové kompresory pro nepřetržitý provoz není dobré často zapínat a vypínat, právě kvůli oleji. Jakmile totiž olej chladne, dostává se do něj vlhkost. Tím vzniká emulze, která již nemá klíčové mazací vlastnosti a poškozuje tak samotný kompresor. Proto je tento typ zařízení vhodný primárně do náročných odvětví, kde je nutná nepřetržitá dodávka stlačeného vzduchu.

Kompresory využívající šroubový blok jsou velmi efektivní a spolehlivé. Uplatnění najdou v mnoha různých odvětvích, například v autoservisech, výrobních linkách a dalších průmyslech.

Předchozí článekKrvavá magie
Další článekJak založit živnost
- Komerční sdělení-udalosti